Jabatan Teknologi Komunikasi Dan Rangkaian | FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN TEKNOLOGI MAKLUMAT
» STAF » Staf Jabatan » Jabatan Teknologi Komunikasi dan Rangkaian

Jabatan Teknologi Komunikasi dan Rangkaian

   

Ketua Jabatan

 
Rohaya Latip (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. (UTM), M.Sc. (UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Distributed Computing, Cloud/Grid Computing, Distributed Database, Network Management
 +603-9769 1777     rohayalt@upm.edu.my     
Orcid l ResearchGate l Google Scholar                                                                         
[Muat turun CV]                     
   

Profesor

 
Mohamed Othman (Prof. Dr.)
B.Sc. (Hons.) (UKM), M.Sc. (UTM), Ph.D (UKM)
Kepakaran : Computer Network, Mobile and Wireless Networks (MAC & PHY layers), Parallel and Distributed Algorithms, Distributed Cloud/Grid Computing, Interconnection Switch NoC,  Software Defined Network (SDN), Mathematical Modeling and Scientific Computing
 +603-9769 1707     mothman@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

 

Shamala K. Subramaniam (Prof. Dato' Dr.)
B.Sc. (UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D. (UPM)
Kepakaran : Scheduling and Real-time System, Computer Networks, Simulation and Modeling
 +603-9769 1748     shamala_ks@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]

 

 

 
Zuriati Ahmad Zukarnain (Prof. Dr.)
B.Sc.Ed. (Hons.) (UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D (Bradford)
Kepakaran : Quantum Communication, Quantum Computation, Quantum Cryptography, Distributed Computing, Computer Networks and Network Security
 +603-9769 1710     zuriati@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
   

Profesor Madya

 

 
Zurina Mohd. Hanapi (Prof. Madya Dr.)
B. Comp. Sc. (Strathclyde), M.Sc. (UPM), Ph.D (UKM)
Kepakaran : Computer System Engineering, Network Security, Distributed Computing
 +603-9769 1778     zurinamh@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 
Nor Asilah Wati Abdul Hamid (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. (Comp) (UTM), M.Sc. (UPM), Ph.D (Adelaide)
Kepakaran : High Performance Computing, Parallel and Distributed Computing, Management Information Systems
 +603-97691749     asila@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   
Abdullah Muhammed (Prof. Madya Dr.) 
B. Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UM), Ph.D (Nottingham)
Kepakaran : Distributed Computing, Scheduling in Wireless Sensor Network/Grid/Cloud, Heuristic and Optimisation 
 +603-9769 1969     abdullah@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
   
Azizol Abdullah (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (Sheffield), Ph.D. (UPM)
Kepakaran : Grid Computing, Network Security, Wireless and Mobile Network, Telematics, Distributed Computer Systems
 +603-9769 1728     azizol@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   
Masnida Hussin (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. (UTM), M.Sc. (UPM), Ph.D (Sydney)
Kepakaran : Computer Networks, Parallel and Distributed Computing, Green Computing
 +603-9769 1433     masnida@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

Pensyarah Kanan

 
Amir Rizaan Abdul Rahiman (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (UPM), B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UTM), Ph.D (USM)
Kepakaran : Real-time Software Engineering, Video storage server, Flash-based storage system
 +603-9769 1770     amir_r@upm.edu.my
[Muat turun CV]

 
Idawaty Ahmad (Dr.)
B.Sc and M.Sc (Saga University, Japan), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Network Protocols and Real Time System
 +603-9769 1715     idawaty@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 
 
Mohamed Alhadi Mahmoud Alrshah (Dr.)
B.Sc. (Comp) (Naser University, Zliten, Libya), M.Sc. (UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran: Network Protocols, Cloud Computing
Parallel and Distributed Computing
 +603-9769 1714     mohamed.alrshah@upm.edu.my
 
   
 
Muhammad Daniel Hafiz Abdullah (Dr.)
Bac. in Comp. Sc. (UPM), M. Sc. (UTM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Computer Security, Wireless Networks and Security, Graphical Password, Cluster Computing
 +03-9769 3102    daniel_hafiz@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 
   
 
Normalia Samian (Dr.)
Bac. in Comp. Sc. (UPM), M. Sc. (UTM), PhD (UPM)
Kepakaran : Network Security, Wireless Networks, Parallel and Distributed Computing
 +03-9769 3103    normalia@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

Pensyarah

 

 
Fahrul Hakim Ayob (Dr.) 
B.Sc. (UiTM), M.Sc. (UPM), Ph.D (UPM) 
Kepakaran : Artificial Intelligence, Computer Networks dan Wireless Networks
 +603-9769 1753    
 fahrul@upm.edu.my
[Muat turun CV]

 
Ahmad Alauddin Ariffin 
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM)
Kepakaran : Distributed Computing, Computer Networks
 +603-9769 1745     alauddin@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]

 
Mohd. Noor Derahman 
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM)
Kepakaran : Computer Networks, Distributed System
 +603-9769 1775     mnoord@upm.edu.my
[Muat turun CV]

 
YM Raja Azlina Raja Mahmood 
B.Sc. (Comp) (University of Michigan), M.Sc. (UTM)
Kepakaran : Networking, Wireless and Mobile Networks, Network Security
 +603-9769 1768     raja_azlina@upm.edu.my
[Muat turun CV]

 
Sazlinah Hasan 
Dip. in Comp. Sc. (UiTM), B.Sc. (UTM), M.Sc. (UPM)
Kepakaran : Computer Networks, Distributed Computing
 +603-9769 1732     sazlinah@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]

 

 

Kemaskini:: 01/08/2019 [fahrul]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN TEKNOLOGI MAKLUMAT
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
03 97696501
03 89466576
B1566615071