Jabatan Kejuruteraan Perisian Dan Sistem Maklumat | FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN TEKNOLOGI MAKLUMAT
» STAF » Staf Jabatan » Jabatan Kejuruteraan Perisian dan Sistem Maklumat

Jabatan Kejuruteraan Perisian dan Sistem Maklumat

   

Ketua Jabatan

 
Hazura Zulzalil (Prof. Madya Dr.) 
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM), Ph. D. (UPM)
Kepakaran : Software Metrics, Software Quality, Software Engineering
 +603-97691727      hazura@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

Profesor

 
Abdul Azim Abd. Ghani (Prof. Dr.)
B.Sc. (Indiana State), M.Sc. (Miami), Ph.D (Strathclyde)
Kepakaran : Software Metrics
 +603-97691735      azim@upm.edu.my 
[Muat turun CV]
 

 

 
Abu Bakar Md. Sultan (Prof. Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (UPM), B.Sc. in Comp. Sc. (ITM-UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Metaheuristic/Evolutionary Computing
 +603-97696555      abakar@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 
Rusli Haji Abdullah (Prof. Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D (UTM)
Kepakaran : Software Engineering, Knowledge Management
 +603-97691725     rusli@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

Profesor Madya

 
Azmi Jaafar (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. (Indiana State), M.Sc. (Indiana State), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Mathematical Programming
 +603-97691722     azmij@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

 
Marzanah A. Jabar (Prof. Madya Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (ITM) B.Sc. (UKM), M. Sc. (UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Management Information System, Knowledge Management
 +603-97691733     marzanah@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

AP dr masrah

 
 
Masrah Azrifah Azmi Murad (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. (Drexel), M.IT. (UKM), Ph.D (Bristol)
Kepakaran : Text Mining, Information Systems
 +603-97696556     masrah@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

 
 
Noraini Che Pa (Prof. Madya Dr.)
B. A. (UKM), M.Sc.IT. (UKM), Ph.D (UKM)
Kepakaran : Management Information System, Software Project Management, Requirements Engineering
 +603-97691758     norainip@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

 
 
Rodziah Atan (Prof. Madya Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Software Process Modelling, Software Engineering
 +603-97691736     rodziah@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

 

 
Yusmadi Yah Jusoh (Prof. Madya Dr.)
B. A. (UKM), M.Sc.IT. (UKM) , Ph.D (UKM)
Kepakaran : Management Information System, Strategic Information System Planning, Software Project Management
 +603-97691760     yusmadi@upm.edu.my
[Muat turun CV]
   

Pensyarah Kanan

 
Azrina Kamaruddin (Dr.)
NCC Threshold Diploma (Manchester), B.Sc. (Rhode Island), M.Sc.IT. (UKM)
Kepakaran : Human Computer Interaction, Research Method in CCI, Personal Information Management
 +603-97691763     azrina@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 
Jamilah Din (Dr.)
B. Comp. Sc. (Indiana), M.Sc. (UPM), Ph.D (UKM)
Kepakaran : Knowledge-based System, Object-oriented Approach
 +603-97691759     jamilahd@upm.edu.my
OrcidResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Khaironi Yatim Sharif (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (UTM), B.Sc. (UTM), M.Sc. (UTM)
Kepakaran : Real-time Software Engineering, Object-oriented Design, Open Source Software, Information Seeking
 +603-97691718     khaironi@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 

 
Koh Tieng Wei (Dr.)
Bac.Computer Sc.- Software Eng. (UPM), M.Sc.- Software Eng.(UPM), Ph.D (UPM)
Kepakaran : Software Engineering, Software Measurement/ Metrics & Estimation
 +603-97691799     twkoh@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Mar Yah Said (Dr.)
B.Sc. (Leeds Metropolitan), M.Sc. (UTM), Ph.D (Southampton)
Kepakaran : Software Engineering Requirements, Formal Specification
 +603-97691772     maryah@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Mohd Hafeez Osman (Dr.) 
Ph.D (Leiden University, Netherlands)
Kepakaran : Reverse Engineering dan Software Design
 +603-97691720     hafeez@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Ng Keng Yap (Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM), Ph.D (Manchester)
Kepakaran : Software Architecture, Software Engineering (component-based, incremental software composition, software connectors, etc), Software Metric, Data Science and Business Analytics
 +603-97691754     kengyap@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Norhayati Mohd. Ali (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (ITM), B.Sc. (UTM), M.Sc. (Southampton) , Ph.D (Auckland)
Kepakaran : Software Engineering, Object-oriented Analysis and Design, Visual Languages and Software Critics
 +603-97691764     hayati@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Novia Indriaty Admodisastro (Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UM)
Kepakaran : Software Architecture, Component-based Software Development, Object-oriented Analysis and Design
 +603-97691755      novia@upm.edu.my
[Muat turun CV]
 

 
Pathiah Abdul Samat (Dr.)
B.Sc. in Comp. Sc. (UTM), M.Sc. (UTM)
Kepakaran : Formal Software Verification, Model Checking
 +603-97691756     pathiah@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Rozi Nor Haizan Nor (Dr.)
B. Tech. Mgt. (UTM), M.Sc. (UTM)
Kepakaran : Management Information System, ICT Services
 +603-97691766     rozinor@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Sa'adah Hassan (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (UiTM), B.Sc.(Comp.) (UTM), M.S.E (UM), Ph.D (Ulster)
Kepakaran : Requirements Engineering, Software Engineering
 +603-97691761     saadah@upm.edu.my
OrcidResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Salfarina Abdullah (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (UPM), B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UPM)
Kepakaran : Management Information System, Knowledge Management
 +603-97691779     salfarina@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 

 
Salmi Baharom (Dr.)
Dip. in Comp. Sc. (ITM), B.Sc. in Comp. Sc. (UPM), M.Sc. (UKM), Ph.D (UKM)
Kepakaran : Specification Based Testing
 +603-97691762     salmi@upm.edu.my
OrcidResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 
Wan Nurhayati Wan Ab. Rahman (Dr.)
B.Sc. (UKM), M.Sc. (Salford), Ph.D (Salford)
Kepakaran : E-Commerce
 +603-97691716     wnurhayati@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

   

Pensyarah

 
Ainita Ban
B.Sc. (Salford), M.Sc. (UKM)
Kepakaran : Software Engineering, Formal Method
 +603-97691767     ainita@upm.edu.my
Orcid l ResearchGate l Google Scholar
[Muat turun CV]
 

 

 

 

   

Pasca Doktoral

 
Shahla Asadi (Dr.)
Ph.D (UTM)
Kepakaran : Green Information Technology, Green Information Systems, Big Data, Wireless Sensor Network, and Cloud Computing
 +6011-23016053     asadi_shahla@upm.edu.my
 
[Muat turun CV]
 

Kemaskini:: 05/07/2019 [akmalhafiz]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI SAINS KOMPUTER DAN TEKNOLOGI MAKLUMAT
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
03 97696501
03 89466576
B1566615164